ÜYE OLAN HERKESE ANINDA 100 TL HEDİYE ÇEKİHEMEN ÜYE OL!

X
ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Bahçe & Balkon Dekorasyonu

Evlerinizin içi kadar bahçe ve balkonlarınız da dekorasyon açısından son derece önemli yaşam alanlarıdırlar. En az iç mekan kadar ilgiyi hak eden dış mekan mobilya ve aksesuarları, iç alandaki dekorasyon malzemelerinden daha sağlam yapıda olmalıdırlar. En azından dış hava koşullarına dayanıklı olmalıdır.

Dekorasyon ana fikrinden harekete devam edecek olursak dış mekan bahçe ve balkon dekorasyonunuz diğer tüm dekor fikirlerinde olduğu gibi bir uyum içinde olmalıdır. Daha sağlam ve uyumlu ürünleri çok daha uzun yıllar kullanma keyfini sürmeniz sizin elinizde. Bahçelerde peyzaj diye bir gerçeklik vardır ve tamamen göze hitap eder.

Çiçeklerin kendi güzellikleri yanında görsel açıdan bakımlı olmaları ve bir ahenk içinde olmaları muhteşemdir. Bu açıdan bahçe mobilyaları ve seçilen aksesuarlar da birbirleriyle uyum içinde olmalıdır. Bahçede kullanılan malzemeler aynı zaman da balkon ya da varsa teras tarzı alanlarda da çok şık duracaklardır. Her ne kadar şehir hayatı ve yaşam alanları metrekare olarak dar olsa da bahçe balkon dekorasyon fikirleri ile kendinize daha ferah ve daha yaşanabilir alanlar yaratma şansına sahipsiniz. Çok küçük hamleler ile olağanüstü ortamlar ve oturma alanları yaratıp hem vücudunuzu hem zihninizi dinlendirebilirsiniz.

Dekorasyon adına oldukça fazla objeye sahip bir kategori olduğundan birçok materyali birleştirme ve yeni bir şeyler ortaya çıkarma şansına da sahipsiniz. Zihninizde canlandırdığınız fikirleri bahçe, balkon ve teraslarınızda hayata geçirebilirsiniz.

 

Daha Şık ve Ferah Bir Bahçe ve Balkon Fikrine Ne Dersiniz.

Bitkiler, bahçe objeleri, heykeller, ışıklandırma için kullanılan malzemeler, yer kaplama için ahşaplar, saksılar ve çiçek ve bitki türleri, şamdan ve mumlar, ledli ürünler tüm bunlar çok şık ve trend bir bahçe ve balkon dekorasyonu için kullanabileceğiniz yüzlerce üründen sadece birkaçıdır. Birbirinden farklı ve renkli saksı modelleriyle daha şık bahçe dekore edebilirsiniz.

Bunlarla birlikte şamdan ve diğer aksesuarların da yardımı ile beğeniniz doğrultusunda son derece şık bahçe ve balkonlar yaratabilirsiniz. Bahçe denince akla tabiî ki çiçekler gelir ancak balkon ve teraslarınız için de geçerli olan bu durumu daha uzun süreler kullanma adına yapay çiçeklerden yapılan aranjmanlar ile farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Masa üstlerine balkon duvarlarına yarım saksılar içine ve teraslarınızda ince uzun saksılarınızın içine sarkan çiçekler ile balkon demirlerine ve terasınızın farklı yerlerine konumlandırabilirsiniz. Çiçek aranjmanları ile dekorasyonunuza ve ortama çok şık dokunuşlar yaparak görsel açıdan ferah ve nezih bir ortam yaratabilirsiniz. Bu dekorasyonlarınızı mum, şamdan ve ledli aydınlatmalar ve aplik tarzı dekoratif parçalar ile birleştirirseniz eğer bambaşka bir hava yaratırsınız.

Bahçe, balkon ve teraslarınıza yaz başlangıcında sezonsal bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Kış bahçesi dekorundan çıkıp bambaşka bir görünüm vermek her zaman havanızı değiştirecektir.

Genel renk tonlarında tercih edilen bahçe balkon mobilyaları ve üstlerinde bulunan süngerler her mevsim kullanıma uygun modellerden tercih edilirse çok daha kullanışlı olacaklardır. Soft renkler ile başka materyalleri daha kolay kombinleme şansınız vardır.

Desenli ve çok renkli modeller bu konuda sizleri zorlayacaktır. Dış mekan için tercih edilen mobilyalar daha sağlam malzemelerden üretilen  tercih edilmelidir. Beyaz ağırlıklı seçilen mobilya ve bahçe aksesuarları ile uyumlu materyal bulmak çok daha kolay olacaktır. Set halinde de satılan bahçe aksesuarları modellerine yakın renk, materyal ve çeşitlerde aksesuar bulma şansınız var. Bahçe ve balkonlarınıza kendi zevk ve beğenileriniz doğrultusunda şekil vermek için, birbirinden zevkli tasarım firmalarının ürünlerini online satış sayfamızdan inceleyebilir ya da mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Daha küçük alanlarınız var ise bahçe ya da balkon ve teras daha ince yapılarda ve minimalist dokunuşlar yapmanız daha doğru olacaktır. Işığı doğru yönlendirmek, seçilen renklere doğru karar vermek mevcut alanı daha ferah ve büyük gösterecektir. Beyaz ve açık renkler bu konuda sizlere hizmet edeceklerdir. Beyaz mobilyalar, açık tonlarda minderler, ince ve minik objeler ve ışıklandırma bu konuda son derece önemlidir. Ayrıca yer döşemeleri bile bu konuda sizin alanınızı etkileyebilir. Ahşap ve yapay çimler ile küçük dokunuşları da tercih edebileceğiniz alanlarınızın ferah bir ortama sahip olması için çok fazla da aksesuar kullanmamalısınız.

Boğucu olabilecek fazla detay da alanın küçük, dar ve sıkışık bir alan gibi algılanmasına sebep olur.

 

Mangal Fiyatları ve Balkonlardaki İhtişam

Son yıllarda bahçe ve balkonlara yeni trend olarak paletlerden kendin yap akımıyla birlikte oturma grupları, sehpa ve çok farklı ve şık aksesuarları bahçe balkon ve teraslarda yapılmaya başlandı. Paletleri bozarak oluşturulan saksılar ve benzeri aksesuarlar bahçelerin doğal yapılarına çok basit dokunuşlarla hizmet ettiler. Sade ve şık dokunuşları az bir işçilik ve boya ile farklı bir alana taşımayı başaran dekorasyon meraklıları daha sonrasında yine ilgi çekici farklı materyallerle bahçelerini süslediler. Lastiklerle saksı yapımı ve buna benzer birçok ürün ile gördüklerini tatbik ettiler. Tasarımın sonu olmadığı gibi hayal gücünüzün de sınırları yoktur. Renkler ve ışıklarla da takviye edilen bahçe balkon ve teraslarınızda arkadaşlarınızla birlikte çay ve kahve keyfi yanında açık havada mangal keyfi de yapabilirsiniz.

Mangal keyfi yapmak için kilometrelerce yol yapmak yerine bahçenizde kullanabileceğiniz uygun mangal modelleri için mağazamız ve online satış kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer taraftan bahçelerinizde uygun alanlara, balkon ve teras duvarlarına birbirinden renkli ve canlı yapılarıyla duvar aksesuarları ve panolar ile bir canlılık getirebilirsiniz. Yarım saksı içinde yapay çiçek aranjmanları haricinde kuşlar ve kelebeklerin daha popüler olduğu polyesterden yapılan ya da camlardan imal edilen birbirinden şık duvar süsleri sizi farklı yerlere götürebilirler. Bahçe alanı geniş olanlar daha büyük ebatlarda objeleri tercih etmelidirler. Küçük objeler büyük alanlarda adeta kaybolup gidecekler ve bir anlam ifade etmeyeceklerdir. O açıdan daha orijinal ebatlarda heykel ve benzeri objeler tercih etmelisiniz.

Bahçe ve balkonlarınızda bazen yaz esintisi ya da yazlıkları hatırlatan objeler ya da ilgi alakanız olan objeleri tercih ederek kendiniz mutlu hissedebilirsiniz.

Bazı balık ve deniz meraklıları, ağlardan oluşan bir dekor ve üstüne tutturulmuş deniz kabukları ve benzeri deniz ürünlerini asabilir, duvara monte bir gemi dümeni ve deniz yıldızlardan oluşan bir dekorasyon ile çok şık bir balkon oluşturabilirler.

 

Bahçe Balkon Dekorasyon Ürünleri Fiyatları

Diğer tüm dekorasyon ürünlerinde de olduğu gibi, bahçe, balkon ve teras alanlarında kullanmayı planladığınız dekorasyon ürünleri başta tasarım, ebat, materyal ve renklerine göre farklı fiyat aralıklarında bulunurlar. İç dekorasyonda kullanılan bazı objeler bu alanlarda da kullanılabilmektedir.

Her şey alanla alakalı olduğundan bazen günün çoğunluğunu harcadığınız alan eğer bu üç alandan ibaret ise sadece dekorasyon değil diğer gerekli ev aksesuarları da buralarda konumlandırılabilir ve öyle de olmalıdır.

Belli bir ahenk yakalamak için benzer renklerde çöp kutusu uygun bir alana konumlandırılmalıdır. Masa üstlerinde her daim kullanıma hazır kağıt havlu tutucu, pratik olacaktır.

Yine her daim bir servis tabağı ya da meyvelik genel dekor ve kullanım adına masanın üstünde yer almalıdır. Küçük dokunuşlar ile tüm yaşam alanlarınıza pratik ve işlevsel aksesuarları incelemek ve satın almak için mağazamıza bekleriz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR