ÜYE OLAN HERKESE ANINDA 100 TL HEDİYE ÇEKİHEMEN ÜYE OL!

X
₺549,90 KDV Dahil
₺577,50 KDV Dahil
₺549,90 KDV Dahil
₺577,50 KDV Dahil
₺549,90 KDV Dahil
₺577,50 KDV Dahil
₺549,90 KDV Dahil
₺577,50 KDV Dahil
₺549,90 KDV Dahil
₺577,50 KDV Dahil
1 2 3 ... 6 >

Emaye Dünyası

Emaye dünyası, bir diğer deyişle hayatımızın odak noktası, emaye mutfak ve servis ürünleridir. Direk ocaktan ya da fırından porselen kaplı çelikten elle imal edilmiş sofranıza yüzyıllardır aynı şekilde hizmet eden emaye mutfak ve servis gereçleri. Sürdürülebilir yani geri dönüştürülebilir ve güvenli mutfak gereçleri taleplerinin son yıllarda artması ile eski popüler günlerini ve hak ettiği yerini tekrar kazandı.

Tek kullanımlık ya da bazı zararlı kimyasallar içeren seri üretim mutfak ürünleri yerine, ülkemiz insanı sağlığına ve geleceğine hizmet etme adına emaye mutfak eşyaları satmayı ve önermeyi tercih ediyoruz. Emaye mutfak gereçleri kullanımı ve temizlenmesi kolay ürünlerdir. Doğal olarak yapışmaz. Outdoor kullanımlarınız dâhil ocak ve fırında 220 ° C’ ye kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Depolamak ve aynı kap ile pişirme imkanı sunan emaye saklama kapları da hizmetinizde. Emaye kaplar ile ister piknik ister ofislerinize yemeklerini götürüp mükemmel bir sofra kurma şansınız var. Günlük yaşantınıza hizmet edebilecek hafif ve bir o kadar da kullanışlı emaye ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Dayanıklı yapısı yıllarca gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz anlamına gelen; pratik, dayanıklı, işlevsel, canlı renkleri ile albenisi yüksek ve uygun fiyatlı bu emaye ürünlerin adresi Çamlıca Home’dir.

El yapımı doğası gereği ve pişirme esnasında kullanılan aparatlardan dolayı, emaye eşyalar üzerinde küçük noktalar ya da kusurlar bulunabilir, bu da işin doğasında olan bir durumdur. Renkler her fırınlama da farklı renk tonları verebilmektedir.Bu normaldir ve her parçayı benzersiz kılacağından olumlu bir katkıda da bulunabilir. Mükemmel bir bütünlüğe ihtiyacınız varsa görsel açıdan emaye ürünler sizin için olmayabilirler. Renk çeşitliliğinin ve küçük zarif renk dokunuşlarıyla her kesime hitap eden emaye mutfak ürünlerimiz, düşük değiştirme maliyetlerini gözeten binlerce restoran ve yemek işletmesi emaye ürünlerimizi seçti. Restoranlar, kafeler, oteller ve yaklaşan etkinlikleriniz için emaye mutfak ve servis ürünleri düşünüyorsanız lütfen toptan satış için bizimle irtibata geçin.

Porselen Emaye Hakkında Biraz Teknik Bilgi

Eskilerden günümüze miras olan emaye ile yüzey koruması, bize bugün yeniden son derece güncel olduğunu kanıtlıyor. Ekolojik açıdan da değerlendirildiğinde, emaye ürünler doğası gereği diğer tüm ürünlerden daha iyidir. Emaye yüzey çevre dostu bir üründür. Emayelerin üretiminde ve işlenmesi aşamasında sadece doğada bulunan hammaddeler kullanılmaktadır.

Kuvars, boraks, soda, potas, feldspat ve metal oksitler emaye üretimin ana malzemesi olarak kullanılmaktadır. Emaye sağlık açısından şüpheli herhangi bir malzeme içermez. Emaye fabrikalarında işleme sırasında dipresiyon ortamı olarak sadece su kullanılır. Bu şunu ifade eder: Çevreye  ve çalışanlara sağlık açısından bir tehdit yoktur. Kullanılan proses suyu, modern atık su arıtma tesisleri ile temizlenir ve çevrimde tasarrufu sağlayacak şekilde taze proses suyu olarak tekrar kullanılabilir.

Emaye Ürünlerin Özellikleri

Cam astarlı olan bu emaye ürünler sert strese maruz kalabilirler ve çok uzun yıllar kullanılabilirler. Kalite, çalışma verimliliği ve ekoloji açısından emaye, yüksek sınıf bir yüzey korumasıdır. Cam yani emay kaplı yüzeyler için altlık olarak çelik, gri dökme demir ve alüminyum kullanılır. Emaye kaplama için hangi metalin kullanıldığına bakılmaksızın, her zaman geri dönüştürülebildiğini bilmeniz gerekir. Kaplanan malzemenin eritilmesi sayesinde hammaddeden yeni ürüne giden devre çevreye zarar vermeden başarıyla kapatılır. Diğer malzemelerde , özellikle emaye ile karşılaştırıldığında

Diğer malzemelerde, özellikle emaye ile karşılaştırıldığında çok kısa olan kullanım ömrü sona erdikten sonra bu geri dönüşüm sorunları kaçınılmazdır, eğer sadece bir atık çöplüğünde depolama veya yakma imkanı varsa. Bu tür atık bertarafı oldukça tartışmalıdır.

Porselen Emaye

Çamlıca Home’nin sunduğu emaye dünyası emaye ürünleri 450° C’nin üzerindeki bir sıcaklıkla bir ya da daha fazla katman şeklinde metal ve nesneler üzerine uygulanan, esas olarak oksitleri içeren inorganik bir bileşik ile eritilerek oluşturulan cam ve benzeri bir malzemedir.

Emaye-Frits

Emaye kaplama için temel malzemelerdir. Yaklaşık 1.200 °C sıcaklıklarda, kuvars, feldspat, boraks, soda, potasyum, alüminyum oksit, titanyum dioksit ve yapışma oluşturan metal oksitlerden oluşan bir hammadde karışımı eritilir. Bu eritme işlemi, döner tamburlu fırınlarda veya sürekli olarak, neredeyse yalnızca emaye frit üreticilerinin özel tesislerinde, oluk fırınlarında gerçekleşir. Emaye friti, cam eriyiğinin suda veya soğutulmuş merdaneler arasında çok hızlı soğutulması ve katılaşmasıyla üretilir, buna su verme denir. Cam eriyiğinin suda söndürülmesine veya suyla soğutulmuş rulolar arasında kuru olmasına bağlı olarak, emaye frit bir cam granüldür veya cam pullardan oluşur.

Emaye-Slip

Emaye fritleri ve katkı maddelerinin (örneğin kuvars, kil, zirkonyum silikat), tuz çözeltilerinin ve renklerin ıslak öğütülmesiyle siparişe hazır süspansiyonlar olarak üretilir. Reolojik davranışları uygulama sürecine uyarlanır. Elektrostatik uygulama veya sıcak dökümlere uygulama için tozlar, emaye fritlerinin kuru öğütülmesiyle üretilir.

Slip ile Çalışmak

Slip, ön işlem görmüş çelik yüzeye bir veya daha fazla katman halinde uygulanır. Bundan sonra iş parçası kurutulacak ve fırına taşınacaktır.

Toz Emaye

Fritler toz haline getirilerek kuru öğütülür ve toz elektrostatik emaye uygulamasına (PUESTA) uygun olacak şekilde özel olarak hazırlanır. Püskürtme tabancaları ile topraklanmış iş parçası arasına 60 ila 90 kV'luk bir voltaj uygulanır. Emaye parçacıkları tercihen iş parçasına elektrik alan çizgileri boyunca hareket eder.

Pişirme

Yanma sıcaklıkları ve yanma süreleri çelik kalınlığına, iş parçasına ve frite göre ayarlanabilmektedir. genellikle 5 - 10 dakikada 825 - 850°C arasında.

Emaye Tabakların Bakım ve Kullanımı

– Emaye tabaklarımız bulaşık makinesinde ve elde yıkanabilirler. Su lekeleri kalmaması ve nem ortamı oluşmasına engel olmak için yıkama sonrası güzelce kurulandığından emin olun.

–  Eğer leke kalmışsa ılık bir suya çok az sirke ilave ederek yumuşak bir bez ile ovmak yeterli olacaktır.

– Jel bulaşık deterjanları ve bulaşık süngeri ile yıkanmasını öneriyoruz.

– Tabaklar üzerinde oluşan siyah çizgiler genelde paslanmaz çelik çatal kaşık bıçakların metal aşınmasıdır, yumuşak bir bulaşık jeli ile ovularak giderilebilir.

Emaye kullanmak sağlıklı mıdır?

Emaye dünyası emaye ürünleri, gıdaya ve emaye kaplamaya uygun olan çelik sac ve cam ( emay) pürüzsüz bir yapı oluşturduğundan ve yaklaşık 800 ° C’de pişirildiğinden tüm gıdalarınızı gönül rahatlığı ile emaye tabaklarımızda servis edebilirsiniz. Ve hatta mümkünse sağlıkları hepimiz için önemli olan çocuklarınıza bu son derece sağlam ve sağlıklı emaye tabaklarda yemeklerini servis edebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR