ÜYE OLAN HERKESE ANINDA 20 TL HEDİYE ÇEKİHEMEN ÜYE OL!

X
₺249,00 KDV Dahil
₺289,90 KDV Dahil
₺259,90 KDV Dahil
₺289,00 KDV Dahil
1 2 3 ... 9 >

SOFRA & SUNUM

Sofra ve sunum aksesuarlarında Çamlıca Home zarafetini yakalayın.

Pişirilip sofraya servis edilen yemeklerin lezzetinin yanında onların hangi şekilde ve hangi ürünlerle servis edildiği masanın düzeni ve kullanılan aksesuarlar çok ama çok önemlidir. Özel gün ve misafir ağırlama geleneği olan bu güzel coğrafyada, eşsiz lezzetleri olan yemeklerin birazda özenilerek yapıldığı zamanlarda, sofralarımızdaki sunumları da bir o kadar önem kazanıyor. 12 kişilik yemek takımlarının tüm parçaları yanında onlarla uyumlu olan sofra setleri ve çatal kaşık bıçak setleri göz kamaştırırken, bunlar yanında masa örtüsü seçiminden üzerine konulan runnerlara kadar, belki masa üstüne şamdanlar ve mumlar eşliğinde son dokunuşları yapmak isteyebilirsiniz. Çamlıca Home’un birbirinden şık ve zengin sofra ve sunum ürünleri ile masalarınız daha da hareketli bir görünüm kazanacaktır.

Sunumlar yemeklere ve öğünlere göre de değişiklik gösterebilmektedirler. Burada kahvaltı takımları da olsa servis tabakları çok önemlidir. En büyük parçadan başlayarak suplalar, servis ve tatlı tabakları yanında kayık tabaklar ve küçük sos ve sunumluklarla ve bunların renk farklılıklarıyla çok daha zengin sunumlar yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Sofra ve Sofra Servisi Modelleri Masaları Şenlendiriyor.

Yaşam alanlarımızın hepsinde olduğu gibi yemek yediğimiz sofralarda da çok fazla detay içermektedir. Hiçbir şey göründüğü kadar basit değil. Çok ciddi emek ve özen isteyen sofralar onca detayı bir ahenk içerisinde barındırırlar. Bu ahengi layığı ile sergilemekte bir beceri ve deneyim gerektirir. Bunların yanında tabiî ki sofra ve sunum setleri en büyük yardımcılarımızdır. Sofra denince akla ilk başta set halinde satılan yemek takımları kahvaltı takımları ve sofra setleri yanında onlara uyumlu olarak alınan çatal kaşık bıçak setleri gelmektedir. Biraz ayrıntı vermek gerekirse; muhteşem bir sofra sunumu yapmak için masamızın örtüsünden başlayarak sayılan malzemelerin yanında büyük parçalardan başlayarak bir çiçek aranjmanı eşliğinde masa üstüne büyüklüğüne göre yerleştirilmiş şamdanlar, sunulacak yemeklerin nevilerine göre özel kaplar ve kaseler olabilmektedir. Bu aynı zamanda sofraya konulacak bardağın ve çatal kaşık bıçağın da şeklini değiştirmektedir. Buna kuver adı verilir.

 

Kuver nedir?

Kuver kavramı Fransızca "Couvert" kelimesinden geliyor. Kuver; Restoran servise hazırlanırken yemek sırasında kullanılacak malzemelerin masanın üzerine sırasıyla ve kullanışlı bir biçimde yerleştirilmesidir.

Bunların yanında sofralarda yardımcı yemek salata / meze gibi ürünler için de farklı tabak çeşitleri kullanılır. Bu salata ve mezeleri de sunmak ve servis etmek için kullanacağımız servis kaşıkları ve maşalar da sofra servisi ve sunumunun değişmez ana kalemlerindendirler.

Sırasıyla yemekler yenilip sonrasında tatlı ve meyve servisi ve son olarak yemeklerimizi sindirmek için belki çay ya da Türk kahvesi servisi ikramlarını yapmak için birbirinden şık ve farklı desen ve tasarımlarda çay takımı ve Türk kahvesi takımları eşliğinde içeceklerinizi yudumlamanın hazzına Çamlıca Home koleksiyonlarıyla varabilirsiniz.

 

Sofra ve Sunum Servisimizi Eşsiz Kılan Bu malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat etmeliyiz?

Sofra ve servisinde kullanılan malzeme çeşidi oldukça fazladır ve modellerine göre bile farklılıklar gösterebilir haliyle satın alınma aşaması çok sıkıntılı bir süreç olabilir.

1 – Bu denli zengin çeşidi bir arada sergilemek zor olabileceğinden sofra servis ürünlerini tek tek satın almak yerine set halinde satın almayı tercih edin.

2 – Özellikle metal aksamlı olan sofra ve servis ürünlerini paslanmaz tercih edin.

3 – Sunumlarınızı ne şekilde yapacağınızı önceden belirlerseniz malzemelerinizi sonrasında tek tek almak için zaman harcamazsınız. Örneğin 12 kişilik yemek takımında kullanmayacağınız parçalar var ve kullanmayı sevmiyorsunuz o zaman 6 kişilik 2 set yemek takımı alarak bunu aşabilirsiniz.

4 – Satın almayı planladığınız ürünlerin boyutları ve şekillerine önceden karar verin. Kullanışlılığı hakkında bilgi sahibi olun.

5 – Satın almayı planladığınız sofra sunum ve servis ürünlerinin kalitesi uzun yıllar kullanmayı planlıyorsanız eğer çok önemlidir. Kullanılan malzeme ve kalitesi ürünün ömrü ile alakalıdır.

6 – Sizi yansıtan ve her daim modası devam edecek ürünleri seçmek kişisel tatmin vereceğinden önemlidir. Bunun yanında belki de ilerleyen zamanlarda değişen koşullara da ayak uydurabilecek modeller tercih edebilir. Farklı sofra ve sunum ürünleri ile kombin yapma şansı yakalamış olabilirsiniz.

7 – Sofra servisinde kullanabileceğiniz aksesuarların seçimi öğünlere göre farklılık gösterebilirler. İkame edebileceğiniz modeller seçebilir ve boyutlarını ona göre ayarlayabilirsiniz.

 

Sofra ve Servis Sunum Ürünleri Kullanımlarına Dair

Davet ve şölenlerde sofra servisi aşamasında masa tasarımlarında bir birinden farklı ürünler kullanılmaktadır. Servis edilecek yiyecek ve içeceklerin çeşitliliği ve nasıl servis edileceği önem arz etmektedir. Tüm yiyecek ve içeceklerin servisleri birbirinden farklı olabilmektedir. Bu nedenle doğru servis ürününü seçmeniz ve o şekilde sunmanız önemlidir.

* Sofra sunum aşamasında sıcak ara yemeklerin sunumu ile meze ve yardımcı diğer malzemelerin sunumu farklı büyüklüklerdeki servis tabakları gerektirecektir. Örneğin bir peynir tabağı için sığ ince uzun bir servis tabağı seçebilirsiniz. Aynı zamanda ara sıcak hafif sulu bir sos için oval kenarlı bir servis tabağı daha uygun olacaktır. Bazı durumlarda et yemekleri sunum tahtaları özel olarak satın alabileceğiniz bir farklı servis sunumluğudur.

* Yemekler ve et yemekleri yanında servis edebileceğiniz soslar için çukur kaseler bunlar emaye kaseler de olabilir, ya da özel soslukları kullanabilirsiniz. Yine küçük tadımlıklar için mini emaye tabaklar ve servis tabaklarını tercih edebilirsiniz.

* Davet ve şölenlerde gümüş servis tabakları çok şık duracağından fark yaratacaktır. Gümüş diğer tüm ürünlerle kolaylıkla kombin yapabileceğiniz bir üründür.

* Özel hazırlanan yemekler, soteler, soslar ve mezeler görünmesi ve daha sağlıklı bir şekilde sunulabilmesi için cam servis tabaklarını ya da kaselerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Özel hazırlanan tatlılar ve belli yiyecek grupları için yine kenarları renkli ya da desenli emaye tabaklar sunum için son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedirler.

* Çay, kahve servisi ve onların yanında sunulan kek, tatlı ve kurabiyeler için bölmeli ve katlı kurabiyelikler ve çerezlikler ve sunum tabaklarını kullanabilirsiniz.

* Hazırlanan özel yiyeceklerin dış etkilerden korunması ve sunumu için özel olarak hazırlanan fanusları tercih edebilirsiniz. Hazırlanan kek, pasta ve benzeri kurabiyelerin tozdan koruyacak ve taze kalmalarına hizmet edecektir. Ayrıca misafir ağırlarken birden farklı yiyeceği katlı sunumluklarda sunmak sofranıza ayrı bir hava katacaktır. Sadece kurabiye değil meyve servisinde de kullanabilirsiniz.

Özel davet, yıl dönümü ve hatta bir pazar kahvaltısında sevdiklerinizle birlikte yiyeceğiniz sofraları çok daha şık ve gösterişli yapacak servis ve sunum ürünlerini Çamlıca Home’da bulabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR