ÜYE OLAN HERKESE ANINDA 100 TL HEDİYE ÇEKİHEMEN ÜYE OL!

X
1

MUTFAĞINIZA VE ZEVKİNİZE GÖRE EN İYİ EMAYE ÇAYDANLIĞI BULUN
 

Sabahlarınız telaşlı geçiyorsa ve genellikle zamanınız kısıtlıysa, emaye çaydanlık ve emaye demlik modelleri aradığınız hızı ve verimliliği size sağlayabilir. Farklı çayları en sağlıklı ve hızlı bir şekilde demlemenizi sağlayacak en popüler mutfak gereçlerindendir emaye demlik ve çaydanlıklar. Canlı renkleri ve pürüzsüz sağlıklı yapıları ile set üstü ocaklarınız ve indüksiyonlu ocaklarınız için su ısıtmak ve çaylarınızı demlemek için en doğru seçimdir diyebiliriz. İhtiyacınız olan ölçüyü göz önünde bulundurarak seçiminizi yapıp hızlı bir şekilde leziz çaylarınızı demleyebilirsiniz.

Emayeci emaye demlik ve çaydanlık modelleri 3 farklı boy seçeneği ile farklı ölçülerde çay demleme keyfini sizlere sunar. Sizin için en doğru emaye demlik ve çaydanlık modellerini bulmak için Emayeci emaye demlik ve çaydanlık modellerini inceleyin. Hoş sohbetlerin değişmezi çaylarınızı demlemek için çayınızın hangi sıcaklık aralığında demlemeniz ve içmeniz gerektiği bilgisi de bu bağlamda önemli olabilmektedir. Demlemek istediğiniz çayın türüne göre demleme sıcaklıkları değişkenlik gösterecektir. Suyun ısısı demlemek istenilen çayın lezzeti üstünde etkisi olabilmektedir.
 

ÇAY DEMLEMEK İÇİN EN İYİ SICAKLIK NEDİR?
Çay demlemek için genelde suyun kaynamasını bekleriz ve bu şu anlama gelir 100 ° C ısı. Su ısısı genelde 75 °C ile 100 °C olmalıdır. Bu ısı değerlerine emaye demlik ve emaye çaydanlık modelleri ile çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yudumlamayı düşündüğünüz sağlıklı çay türüne sizi en kısa sürede ulaştıracak olan bu renkli ve tasarım emaye demlik ve çaydanlık modelleridir. Konu emaye demlikler ve emaye çaydanlıklar olsa da onlar eşliğinde demleyip yudumlayabileceğiniz çay türleri ve uygun demleme sıcaklıklarını da sizlerle paylaşmak isteriz.

 

Emaye demliklerinizde demlenen çaylarınız genellikle kaynama noktasına yakın sıcaklıklarda demlenseler de, genelde az daha soğuk ısılarda tüketilmesi tavsiye edilir. Peki, emaye demlik ve çaydanlıklarınızda demlenen bu çaylarınızı servis edeceğiniz yerlerde ne kadar süre bekletebilirsiniz. İster mutfakta masa üstünde, ya da bir çay partisinde ev sahipliği yapıyor olun, çayınızı ne kadar bekletebileceğinizi merak edebilirsiniz. İşte size bir küçük ipucu; çay yaklaşık olarak oda sıcaklığında 4 saate kadar bekletilebilir, ancak çok uzun süre soğuk bir durumda kalmışsa bu lezzetinde bir azalmaya da sebep olabilir.
 

EMAYE DEMLİK VE EMAYE ÇAYDANLIK ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Emaye demlik genellikle çeşitli türlerdeki çay bitkilerini demlemek için yardımcı olan küçük aparatın ismine verilen addır. Emaye çaydanlık ise alt kısımda bulunan ve suyu kaynatmak için kullanılan aparata verilen addır genellikle. Sonradan bu ikisinden oluşan takıma çaydanlık ismi verilmiştir. Farklı çaydanlık ve demlik bilgilendirmeleri için lütfen:
https://tr.wikipedia.org/wiki/Çaydanlık


Emaye Çaydanlık Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle piyasada 2 farklı emaye çaydanlık türü vardır. Emaye çaydanlık modellerinin ağız kısımlarında metal bir çember var ise bu zırhlı diye geçen modeldir. Bir de kendinden kıvrımlı kordonlu emaye demlik modelleri vardır. Bu emaye demlik modelleri genelde 3 farklı boydan imal edilirler
* 500 ml
*850 ml
*1200 ml
Küçük, orta ve büyük boy diye de adlandırdığımız bu boylardan dilediğiniz boyunu tek tek satın alabilir ya da küçük ve orta boy ile ya da daha büyük bir seçeneğe ihtiyacınız var ise orta ve büyük boy ile kendi çaydanlık setinizi oluşturabilirsiniz.

Genelde tekli şekillerde kahvaltı servisi sunan işletmelerin tercih ettiği bu kordonlu emaye demlik modelleri son derece popülerdir. Emaye kaplamaya uygun çelikten imal edildiklerinden ve son derece kaliteli ve pürüzsüz yapıları ile tüm işletmelerin öncelikli tercihleri arasında yer alırlar. Emaye demlik ve çaydanlık modelleri uygun bakım ve temizlik koşulları neticesinde çok uzun yıllar sizlere eşlik edecek ve gelecek nesillere kadar varlıklarını sürdüreceklerdir. İlk
günkü yapılarını bozmadan dekoratif yapıları ile de mutfaklarınızı süsleyeceklerdir.
 

3 farklı türde çaydanlık modeli vardır.
1- Elektrikli Çaydanlıklar
2- Ocak Üstü Çaydanlıklar
3- Deve Boynu Çaydanlıklar

Bu çaydanlıkların bir de yapıldıkları malzemelere göre kendi içlerinde tercih ve zevklerinize göre seçme şansına sahipsiniz. Cam, çelik, alüminyum, dökme demir ve tabii ki emaye çaydanlıklar. Bazıları ocak üstünde bazıları da indüksiyonlu ocak üstünde kullanıma uygun modeller içinde emaye demlik ve emaye çaydanlık modellerimiz yine fark yaratmaktadır. Emaye demlik modellerimiz tabanında çelik olduğundan gazlı ocak ve indüksiyonlu ocak kullanımına uygun bir yapıya sahiptir. Nostaljik yapısı, renkleri, üstlerine istenilen tasarımların uygulanabilmesi ve farklı özellikleri ile emaye demlik modelleri emsalleri ile karşılaştırıldıklarında gerçekten fark yaratır. Sağlıklı ve sağlam yapıları ile de kendisine tüm aktivitelerde ve mekânlarda kolaylıkla yer bulabilmektedirler. Peki, kullanılan emaye çaydanlıkların ömrü be kadardır ve değiştirilmesi gerekiyorsa ne sıklıkla değiştirilmelidir?

Kalitesi ve nasıl kullanıldığına bağlı olarak, set üstü emaye çaydanlık modelleri çok uzun süreler sizlere hizmet edeceklerdir. Emaye çaydanlıklarınızı temiz tutmak, uzun ömürlü olmasını sağlamanın anahtarıdır diyebiliriz.
 

EMAYE ÇAYDANLIK NASIL TEMİZLENİR

Birkaç kullanımdan sonra emaye çaydanlığınızda mineral birikintileri oluşabilir. Birkaç basit adımla çaydanlığınızı temiz tutmaya yardımcı olabilirsiniz.

- Su ısıtıcınızı suyla doldurun ve birkaç damla bulaşık deterjanı, kabartma tozu veya sirke
ekleyin.
- İç kısmı fırçalamak ve biriken tortuları gevşetmek için bir bulaşık bezi kullanın ve iyice durulayın. Mineral birikintileriniz varsa, su ısıtıcınıza bir gece boyunca beyaz sirke ve su çözeltisi ekleyerek kireçten arındırın.
- Ertesi sabah temiz bir bulaşık bezi ile yıkayın. Tortu birikimini ve paslanmayı önlemeye yardımcı olmak için, su ısıtıcınızı kullanmadığınız zamanlarda içinde su bırakmayın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR