ÜYE OLAN HERKESE ANINDA 20 TL HEDİYE ÇEKİHEMEN ÜYE OL!

X
1 2 3 >

Bahçe & Balkon

Sıkıştırılmış entegre hayatlarınızdan sıkılmış ve hava almak mı istiyorsunuz? Şehir hayatının monoton yapısından kendinizi bir nebze olsun sıyırmak aslında mümkün.

Çok fazla geniş alanlara değil standart bir 4 kişilik ailenin kendi yaşam alanını hayal ettiği kır hayatı kadar olmasa da kendince belli ölçülerde yaratma şansı var. Bunun için de çok uzaklara gitmenize gerek yok. Büyük yapı marketlerde ana hatları oluşturmak adına almanız gerekenler ve sonrasında Çamlıca Home’nin bu bahçe ve balkon aksesuarları kategorisini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Eğer bir bahçe alanınız var ise bazı bahçe aksesuarlarına ihtiyacınız olacak. Şöyleki ; Dekoratif yer döşemeleri, taşlar ve ahşap öğeler, bahçe çitleri, bahçe saksıları, yapay çim, çardak için malzeme, süs havuzu, bahçe aydınlatması ve bahçe mobilyası. Bunlar harici ve bu malzemeler olmadan da çitle çevrilmiş bir alana bir salıncak ve şemsiye ve birkaç oturmak için bahçeye uygun sandalye ile de bu tarz bir yaşam alanı yaratmanız mümkündür. Yeter ki hayal edin.

Bu ve benzeri ürünler artı eksi bir şekilde düzgün bir bahçe ortamı oluşturmanız için gerekli olabilecek başlıca aksesuarlardandır. Size özel bir alan yaratma adına bahçe çitleri ve onları çevreleyecek özel örtüler ve yapay bitkileri kullanabilirsiniz. Kendi tarzınıza uygun bir yaşam alanı oluşturmak elinizde. Bunun için kendi satın alabileceğiniz mobilyalar ve beklide ikinci el mobilyaları alıp küçük dokunuşlar ile çok şık ortamlar yaratabilirsiniz.  Aileniz ve size özel bu alanı yaratmanın seçeceğiniz aksesuarlar ve mobilyanın markasına, kullanılan malzemenin kalitesine ve boyutlarına göre değişik fiyat aralıklarında bir maliyeti olacaktır.

Bahçe Bitkileriniz İçin Dekoratif Saksılar

Bahçelerin süsü çiçekler ve bitkilerdir. Sitemizdeki yapay çiçekler kategorisine de bu arada bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Onlarsız bir bahçe çorak araziden farkı olmaz. Çiçeklerin de daha dekoratif sergilemek istersek, onlar da saksısız bir anlam ifade etmeyebilirler. Dekore etmek istediğiniz alana uygun büyüklükte ve şekillerde saksıları önceden planlamak ve ona göre konumlandırmak bahçe dekorasyonu için son derece önemlidir. Haricen bahçenizin herhangi bir köşesine çiçeklik de yerleştirerek daha minimal boyutlarda da var olan çiçekleriniz için güzel bir sergileme alanı yaratmış olursunuz. Tüm diğer malzemelerde olduğu gibi saksılar da iç ve dış mekan kullanımına uygun malzemelerden yapılabilmektedirler. Seçimlerinizi renk harici materyallerin uygunluğuna göre de yapmanız önemlidir. Çiçekler ve bitkiler zamanla büyüyecekler ve bulundukları saksılara sığmayacaklardır. Bunu göz önünde bulundurarak saksı alımlarını yapmalısınız.

Saksılar eğer toprak malzemelerden seçerseniz kendiniz kolaylıkla boyayabilirsiniz. Klasik saksı modelleri yanında ahşaptan sınır için kullanılabilecek ahşap saksılar ve ayaklı tasarım saksılar da mevcuttur. Size ve dekorasyonunuza en uygun modeli seçerek bahçe dekorasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Birbirinden Şık Bahçe Çiti Modelleri

Kendinize özgün alan yaratmak için önceliğiniz bahçenizin etrafını farklı ebatlarda olan bahçe çitleri ile örtmek olabilir. Yine farklı materyallerden bulunan bahçe çitleri ile bahçe alanınızı komple çevirip kapatabilirsiniz. Dilerseniz sadece separatör ile sınır oluşturabilirsiniz. Ya da bazı bitki ve çiçeklerinizi dış etkilerden korumak için de bahçe çitlerini kullanabilirsiniz. Kendi zevk beğenileriniz doğrultusunda farklı renk ve şekillerde bahçe çiti modelleri mevcuttur ancak ahşap olanları kendiniz de istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Ahşap çit modelleri yanında hasır çit ve bambu çit modelleri de mevcuttur.

Bahçe Çardağı

Kurduğunuz bahçenin keyfini uygun olmayan hava koşullarında bile çıkarmanız kuracağınız bir bahçe çardağı ile mümkün olacaktır. Bahçenizin metrekaresine uygun boylarda içlerine yerleştirebileceğiniz oturma grupları ile ister sohbetler eşliğinde çay ve kahvelerinizi yudumlayabilir dilerseniz mangal keyfi yapabilirsiniz.

 Bahçe Mobilyalarınız İçin Koruyucu Örtüler

Tüm zamanınızı bahçelerinizde harcayamayacağınız için belli sürelerde dış etkilere fazlaca maruz kaldıkları için bahçe mobilyaları koruyucu örtü tarzı aksesuarlara da ihtiyaç duymaktadırlar. Güneş ışınları, toz, yağmur ve beklide bazı hayvanların üstlerine çıkıp kirletmemesi adına son derece pratik olan koruyucu örtüler çok önemlidir. Bu koruyucular sayesinde keyfinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ve diğer taraftan bahçe mobilyalarınızın ve oturma gruplarınızın ömrünü uzatmış olursunuz.

Bahçe Duvarlarınız İçin Aksesuarlar

Dış mekan kullanımına da uygun materyallerde üretilen raflar, nazar boncuklu duvar aksesuarları, hayvan figürlü renkli camdan süsler, ahşaptan dekoratif panjur modelleri, metal ve ahşap panolar ile birlikte duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Farklı materyaller ve kalitelerde bahçe duvar aksesuarları her bütçeye uygun aralıklarda mağazamız ve online satış sitemizde bulabilirsiniz. Duvar harici bahçelerinizin havasını değiştirecek sizleri farklı atmosferde hissettirebilecek değişik ebatlarda ve materyallerde dekoratif bahçe objeleri de satın alabilirsiniz. Konu bahçe süslemekse eğer duvarlar harici köşelere büyüklü küçüklü heykel ve benzeri objeler, ayaklı saksılar ve aksesuarlar ile süsleme yapabilirsiniz. İlgi ve alakanıza özel olan objeler farklı tasarımlarda hayvan figürlerinden oluşan objeler bu tarz süsleme için ideal parçalar olabilir. En favori olanlar sırtlarında saksılar olan hayvan figürlü objeler, cüceler, kirpi ve devasa salyangozlar gibi objelerdir.

Diğer taraftan bahçelerinize süs havuzlarıyla hareket de getirebilirsiniz. Işıklı ve ışıksız olan modelleri, su sesinin rahatlatıcı etkisini bahçenizde hissetmeniz için çok şık bir çözüm olacaktır. Günün yorgunluğunu atmak için bahçenize çıkıp su şırıltısı eşliğinde ve çayınızı yudumlayarak günün stresini üzerinizden atabilirsiniz.

Minderler ve Kırlentler

Birbirinden şık ve renkli minder ve kırlent çeşitleri ile zevkinize ve dekore etmek istediğiniz tarza ait birçok seçeneğin olduğu minder ve kırlent çeşitleri ile bahçenizdeki mobilyaları da renklendirin. Diğer bahçe aksesuarları ve mobilyaları ile de belli bir uyum yakalamaya özen gösterdiğiniz takdirde çok muntazam bir bahçe oluşturmuş olursunuz. Salıncaklarınıza, oturma gruplarınıza ve hatta yerlere bile minderler ile bir ortam yaratabilirsiniz.

Dekoratif Mumlar ve Şamdanlar

Kokulu ve mimari yapıları, ilginç tasarımsal çalışmaları ile mumlar her ortama ve duruma göre istediğiniz gibi dekore edebileceğiniz yapıdadırlar. Bahçe ve balkonların belki de en doğal yapısıyla sizleri çok hoş ve romantik bir atmosfere sokarlar. Ayaklı ve devasa boyutlardan daha küçük modellerine kadar bahçeler için son derece ideal bir süsleme aracı olan mumlar her bütçeye uygun yapılarıyla göz kamaştırıyorlar. Şamdanlar da aynı tarz havayı yaratmada mumlar kadar etkili bir diğer aksesuar grubudur. Şamdanlar cam, ahşap ve metal materyalleri ile ve farklı tarzları ve renkleri ile her türlü uyumu yakalayabileceğiniz tarzdalar. Loş ve romantik bir ortam yaratmak adına bahçelerinizde sadece mum ya da şamdan içerisinde mumlar yakabilirsiniz. Diğer taraftan bahçe genel aydınlatması gerçekleştirmek isterseniz eğer, Köşelere yerleştireceğiniz birkaç aplik, ledli ya da gaz yağlı alternatifleriyle çok hoş çözümler bulabilirsiniz. Şık ve dekoratif yapılarıyla aydınlatma seçenekleri içerisinde lambalar ve aplikler bahçeleriniz için uygun seçenekler olacaklardır.

Mangal ve Servis Arabası

Farklı boylar ve renklerde çok kullanışlı mangallar ile bahçenizin keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Mangalların hazırlık aşamasında ve sonrasında sizlerin tüm ihtiyaçlarınızı koyup kullanabileceğiniz servis arabalarını da bahçelerinizin uygun bir alanına konumlandırabilirsiniz. Mangal kategorimizden de ilgilenebileceğiniz mangal modellerini olacağını düşünüyoruz.

Bu benzeri aksesuarların tümünü bahçeniz olmazsa teras o da yoksa balkonunuzda mutlaka kullanabilirsiniz. Dekorasyon söz konusu olduğu zaman bahçe, balkon ya da teraslarınız da mutlaka uygun bir seçenek vardır. Renkli yapıları ve eğlenceli tarzlarıyla birçok dekoratif obje ve aksesuarlar ile yaşam alanlarınızı renklendirin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR