ÜYE OLAN HERKESE ANINDA 100 TL HEDİYE ÇEKİHEMEN ÜYE OL!

X
1 2 3 >

Emaye Sunumluklar

 

Göz alıcı sofraların değişmez elemanları emaye servis ve sunum tabakları.

Emaye Tabak Çeşitleri Nelerdir?

- Sofra bileşenleri haricinde mutfakta yardımcı hazırlık malzemeleri olmaları yanında, yiyeceklerin sunumu ve
sergilenmesi adına son derece kullanışlı ve bir o kadar da ideal sofra ve sunum elemanlarıdırlar.

Emaye tabaklar şekil, renk ve boyutları ile yiyeceklerin mutfaktan masaya kadar olan tüm yolculuğunda var olan
belki de en nadir servis ve sunum öğelerinden bir tanesidir.

Emaye servis ve sunum tabakları renkli, desenli, oval, yuvarlak, kare ve dikdörtgen formları ile her kullanım
alanı için elverişli, canlı ve hareketli bir servis elemanı olma özelliği taşımaktadırlar. Emaye servis tabağı seti ile tüm servis ve sunum aşaması için çok kullanışlı bir set oluşturma şansına sahipsiniz. Hane kullanımı da son derece yaygın olan emaye servis ve sunum tabakları, burger restoranları, şarküteri, meze evleri, restoran ve kafeterya benzeri işletmelerde servis ve sunum tabağı şeklinde hizmet vermektedirler.

 Emaye Servis Tabakları

Emaye servis tabakları sadece şekilleriyle değil aynı zamanda malzemeleriyle de farklılık gösterir. Uygun servis tabağı
seçerken kullanım amacı da iyi sorgulanmalıdır çünkü her servis tabağı her kullanıma uygun değildir.

- Servis Tabağı Kaç cm Olmalıdır?
Emaye servis tabakları sunulacağı ya da servis edileceği yiyeceğe göre farklı ebatlarda olabilirler. Küçük sunumlar için kare ve yuvarlak yapıdaki emaye servis tabakları ortalama 12-18 cm aralığında olmalıdır. Bazı diğer servis tabaklarında bu oran en fazla 22 cm’ e kadar çıkmaktadır. Farklı markalar ve takımları gereği bu şekilde olabilir. Daha büyük servisler ve çeşit koyulan servislerde bu boyut 25-30 cm aralığına kadar çıkabilmektedir. Tamamen işletme ya da kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda da farklı boyutlar geçerli olabilmektedir.

Emaye Servis Tabağı Çeşitleri Nelerdir?

Emaye servis tabakları servisi yapılacak ürünlere göre değişiklik göstermektedir. Kahvaltı ve küçük atıştırmalıkların servisinde 12 cm boyutlarındaki tabaklardan farklı 3 ya da 4 çeşit yiyeceğin aynı anda servisinin mümkün olabileceği 25 cm emaye servis tabaklarını kullanabilirsiniz. Özel amaçlı spesifik ürün servisleri için emaye pizza tabakları 22 cm ve 28 cm boyları ile servis ve sunumlarınıza ayrı bir hava katacaklardır.

Emaye Servisleri
Bazı durumlarda lezzetinde önüne geçebilen bu dekoratif şık emaye servis ve sunum tabakları benzersiz bir
sofra deneyimi sunuyorlar. Tatlı ve kek servisi sunumları için ideal 16 cm çapında emaye servis tabakları yanında kamp ve dış alan aktivitelerinde yiyeceklerin servisi için ideal boylarında olan emaye 20 ve 21 cm boyutlarındaki emaye servis tabakları ideal olacaktır. Geleneksel döner yemeği ve bazı kebapların servis ve sunumu için emaye oval servis tabağı geleneksel sunum şeklinden çok farklı yerlere götürebilir sizleri. Bunlar yanında hem servis hem de sunum amaçlı kullanılabilecek emaye dikdörtgen meze tabakları da şekilleri ve derinliklerinden dolayı son derece kullanışlı emaye ürünlerdir. İstif açısından da son derece ideal olan emaye servis ve sunum tabakları uygun fiyat aralıkları ile tüm hanelerin ihtiyaçlarına cevap verebilirler.
 

Emaye Sunum Tabakları

Et ve sebze yemekleri yanında farklı gıdaların sunumlarında fark yaratmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan emaye sunum tabakları gerçekten canlı renkleri ile emsalsizler.

Emaye Sunum Tabakları Nelerdir?

Emaye sunum tabakları meze, peynir, dondurma ve kek tarzı ürünler ile ızgara yiyecekleri sunumları
için de son derece şık görseller sunmaktadırlar. Ayaklı ve düz emaye sunum tabakları ile çok zengin bir sunum yapma şansınız vardır.

Yiyeceklerin tatlarının görsel şölen ile desteklenmesi sunumlarının yapılması ile bağlantılıdır. Göze hitap eden sunumlar sonrası birbirinden sağlıklı ve lezzetli gıdalarınızı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.
 

Genel hatlarıyla Emaye ve Emaye Servis ve Sunum Tabakları

En sürdürülebilir kamp malzemesi olmak emaye eşyaların tek faydası değildir. Öncelikle emaye kapladığı malzemenin geri dönüştürülebilir yapısına engel değildir, dolayısıyla kendisi de geri dönüştürülebilirdir. Üstelik büyük bir enerji tasarrufu sağlar. Emaye yüzeyin enerji aktarımı eşit ve hızlı olduğundan, lezzet kaybı olmadan pişirme süresi kısadır. Performansı geleneksel güveç yemeklerinden daha iyidir ve haşlama, buğulama ve güveç için mükemmeldir.
Ve emaye kamp kupaları, sıcak kahveyi herhangi bir seramikten çok daha uzun süre sıcak bir şekilde muhafaza eder. Emaye ürünler yalnızca hammaddelerinin doğuştan gelen sağlamlığı veya benzersiz üretim teknikleri nedeniyle dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda kalitesi açısından da zamansızdır. UV ışınlarına dayanıklı olduğundan renkleri solmaz. Çok uzun yıllar servis ve sunumlarınıza eşlik ederler.
 

Pürüzsüz yüzeyi sayesinde emaye kapların temizlenmesi kolaydır, yapışmaz ve doğal olarak anti-bakteriyeldir,
böylece bakım süresinin yerini hayatın tadını çıkarmak alır. Karantinadan bu yana hepimiz bu değeri kesinlikle takdir ediyoruz.
 

Emaye kaplar ocaktan veya fırından sofraya ve bulaşık makinesine kolaylıkla taşınır, ancak aynı zamanda gıda saklama için de mükemmeldir. Emaye gıda saklama kapları, kalan yiyeceklerinizi buzdolabında veya derin dondurucuda saklamak için idealdir. Gıda asitlerine karşı dayanıklıdır ve gıdalarınızın çelikten gelen istenmeyen tatları emmesini önler, ayrıca alerjik değildir, böylece gıdalarınızı daha uzun süre taze tutabilir ve daha sağlıklı yaşayabilirsiniz. Son olarak, emaye ürünler doğal olarak çok işlevli bir üründür. Aynı parçayı pişirebilir, saklayabilir, yeniden ısıtabilir ve servis edebilirsiniz. Bu şehirlerde yaşadığımız küçük alanlar için paha biçilmezdir. Servis araçlarına gelince, bunlar istiflenebilir, bu da saklamayı ve taşımayı kolaylaştırır.

Emaye servis ve sunum tabaklarının bu doğal ekonomisi, mutfaklarımızda yerden tasarruf etmemize ve piknik için kolayca bir çantaya atmamıza olanak tanıyor. Emaye ürünlerin bu tarz işlevsel yapılarına gerekli özeni göstermeniz halinde çok uzun yıllar kullanmanız mümkündür. Emaye servis ve sunum tabakları ile küçük bir ipucu vermek gerekirse; emaye tabaklarınızın sert bir zemine çarpmanız ve zedelenmesi ya da çıtlaması durumunda meydana çıkan siyahlık ( astar) kısmına az bir yağ püskürtmeniz ve zedelenen bölgeyi sert bir kağıt havlu ile ya da bir bez parçası ile sertçe ovalarsanız alt kısımdaki çeliğe ulaşır ve kullanmaya devam edebilirsiniz.
 

Emaye sağlıktır, sağlıklı ve şık sunumların anahtarı konumundadırlar. Emaye servis ve sunum tabaklarından
setler oluşturup, benzersiz sofralar kurabilir, sevdiklerinizle bol sohbetli ve neşeli sofralarda keyfinizi
sürebilirsiniz.


Emaye ile ve sağlıklı kalın.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR